Toyp Dünya Finali Halk Oylamasında 3 Türk Yarışıyor

Gençleri geleceğin iş dünyasına hazırlayan Kolektif Future’un kurucusu Cihan Buğdaycı, yenilikçi enerji üretim yaklaşımlarıyla ses getiren Kerem Deveci ve biyomühendislik alanında uluslararası etki bırakan girişimci bilim adamı Fırat Güder… 

 

Alanlarında yaptıkları fark yaratan çalışmalar ve elde ettikleri başarılar ile öne çıkan üç Türk genci dünyanın en prestijli yarışmalarından TOYP’ta ülkemizi temsil etmeye hak kazandılar. TOYP dünya birincileri 13 – 19 Eylül tarihleri arasında yapılacak global halk oylaması belirlenecek.

 

105 ülkedeki 160 bin üyesi ile dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından JCI (Junior Chamber International – Genç Liderler ve Girişimciler Derneği) her sene dünyanın önde gelen başarılı bireylerini seçerek ödüllendiriyor. Ten Outstanding Young Persons Of the World (TOYP) Programı kapsamında her ülkede 10 kategorideki adaylar titizlikle belirleniyor. Ülke birincileri global finallerde yer alarak dünyanın en başarılı gençleri arasında yer almak için yarışıyorlar. 2021 TOYP Türkiye ulusal birincilerinden Cihan Buğdaycı, Kerem Deveci ve Fırat Güder, globalde son 20 önemli ismin arasında yer alarak global finallerde yer alma hakkı elde ettiler..  

 

2022 TOYP Global’de son 20’ye kalan Cihan Buğdaycı İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet Kategorisi, Kerem Deveci Fen ve Teknik Gelişme Kategorisi , Fırat Güder Bilimsel Önderlik Kategorisi’nde yarışıyor.

 

Son 20’ye kalarak ülkemizi temsil eden Türk gençlerinin dünya birinciliği oylama sürecine halk da dahil olacak. Türkiye’nin yetiştirdiği başarılı gençlerinin dünya çapında desteklemek için toyp sitesi üzerinden ekranda çıkan kodu giriş yaparak oylamaya katılmak yeterli. Oylama 12 Eylül Pazartesi günü saat 17:00’de başlayıp 20 Eylül Salı saat 02:59’da sonlanacak. Bir hafta sürecek oylamanın sonucunda TOYP Dünya birincileri global jürinin son kararıyla belirlenecek.

 

TOYP Türkiye 2021-2022 Direktörü Sevinç Yazılıtaş, “2021 Aday sürecini titizlikle yürüttük, bu yıl ise ülkemizden 3 adayın son aşama olan halk oylamasına kalması bizler için büyük bir gurur kaynağı oldu. Oylama süresince ülke olarak, Türkiye birincilerimizi Dünya Birinciliği için destekleyeceğiz” dedi.

 

Türkiye’de 27 yıldır düzenlenen organizasyonda bugüne kadar 18 başarılı genç TOYP Dünya Birincisi unvanını almaya hak kazandı. Bu isimler arasında son yıllarda tıp alanında çığır açan çalışmalar yapan Dr. Canan Dağdeviren ve Dr. Gözde Durmuş, zeytin çekirdeğinden biyomalzemeler üreterek kısa sürede 30 milyon dolar değerlemeyi aşan girişimci Duygu Yılmaz, galaksi keşfi ile dünyada ses getiren gökbilimci Dr. Burçin Mutlu Pakdil gibi birçok önemli isim yer alıyor.

 

Oylamaya ve programa dair tüm detaylar TOYP Türkiye’nin resmi internet sitesinden, Instagram ve LinkedIn hesaplarında yayınlanıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
elektronik sigara istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı