Bitlo, Stop Limit İşlemlerini Açtı

Kripto traderları arasında en popüler emir türlerinden olan stop limit, Bitlo kullanıcılarıyla buluştu! Artık Bitlo’da kripto para al sat işlemlerinde stop limit emri verilmekte ve daha güvenli alım satımlar gerçekleştirilmektedir.

 

Stop Loss ile Limit Emri Bir Arada: Stop Limit

Stop limit, bir kripto para birimi belirli bir fiyata ulaştığında onu almak veya satmak için verilen borsa emridir. Stop loss emri ile limit emrini bir araya getiren stop limit, ani fiyat düşüşlerinde yatırımcıların zararını sınırlamak amacıyla tasarlanmıştır. Stop limit emri sayesinde olası kayıplardan korunmakta ve yeni fırsatlar yakalanmaktadır.

 

Stop Limit ile Gelen Kolaylıklar

Örneğin, elinizde 365.000 TL’den satın aldığınız 1 BTC coin olsun. BTC fiyatının 364.000 TL seviyesini kırdığında sert bir düşüş trendine girebileceğini öngörüyorsanız, 364.000 TL stop ve 363.900 TL limit olmak üzere bir stop limit emri girebilirsiniz. Bu senaryoda BTC fiyatı 364.000 TL’ye düştüğü anda 363.900 TL ya da daha yüksek bir fiyattan BTC coinleriniz otomatik olarak satılır. Böylece zararınızı sınırlamış olursunuz.

 

Stop limit emri, alış için de kullanılabilir. Örneğin, Aptos (APT) fiyatı 200 TL’yi aştığında hızla yükseleceğine dair bir öngörünüz olabilir. Bu durumda, stop limit kullanarak APT fiyatı 200 TL’ye ulaştığında en fazla 250 TL’den APT token alımı yapılacak şekilde emir verebilirsiniz. APT token fiyatı 200 TL’yi gördüğünde, 250 TL ya da daha düşük bir fiyattan otomatik olarak alım yaparsınız.

 

Bitlo’da Stop Limit Emri Nasıl Verilir?

Bitlo’da stop limit emri vermek oldukça kolaydır. Bitlo hesabınızı açıp doğruladıktan sonra dilediğiniz kripto para için stop limit emri düzenleyebilirsiniz. 

 

Stop limit satış emri vermek:

Bitlo’da stop limit satış emri vermek için şu adımları izleyebilirsiniz: 

 • “Gelişmiş Al/Sat” seçeneğini tıklayın. 

 • Açılan sayfada stop limit emri vermek istediğiniz kripto para birimini seçin. 

 • “Stop” seçeneğine tıklayın ve açılan sekmede “Satış”ı seçin. 

 • Emrin hangi fiyatta yürütülmesini istiyorsanız, o fiyatı “Tetikleme Fiyatı” olarak girin. Örneğin, fiyat 364.000 TL’ye düştüğünde emrin başlatılmasını istiyorsanız “Tetikleme Fiyatı” kısmına 364.000 TL yazmalısınız. 

 • “Satış Fiyatı” kısmına, ilgili kripto paranın fiyatı “Tetikleme Fiyatı”na ulaştığında en az kaç TL’den satış gerçekleştirmek istediğiniz yazın. Örneğin, “Tetikleme Fiyatı” 364.000 TL ise 363.900 TL gibi bir “Satış Fiyatı” belirleyebilirsiniz. Bu durumda, ilgili kripto para biriminin fiyatı 364.000 TL’ye düştüğünde belirlediğiniz miktarda kripto para 363.900 TL ya da daha yüksek bir fiyata satılacaktır. 

 • Son olarak, satmak istediğiniz kripto para miktarını belirleyin. 
   

Stop limit alış emri vermek:

Bitlo’da stop limit satış emri vermek için şu adımları izleyebilirsiniz: 

 • “Gelişmiş Al/Sat” seçeneğini tıklayın. 

 • Açılan sayfada stop limit emri vermek istediğiniz kripto para birimini seçin. 

 • “Stop” seçeneğine tıklayın ve açılan sekmede “Alış”ı seçin. 

 • Emrin hangi fiyatta yürütülmesini istiyorsanız, o fiyatı “Tetikleme Fiyatı” olarak girin. Örneğin, fiyat 200 TL’ye çıktığında alım emrinin aktif hale gelmesini istiyorsanız “Tetikleme Fiyatı” kısmına 200 TL yazmalısınız. 

 • “Alış Fiyatı” kısmına, ilgili kripto paranın fiyatı “Tetikleme Fiyatı”na ulaştığında en fazla kaç TL’den alım gerçekleştirmek istediğiniz yazın. Örneğin, “Tetikleme Fiyatı” 200 TL ise 250 TL gibi bir “Alış Fiyatı” belirleyebilirsiniz. Bu durumda, ilgili kripto para biriminin fiyatı 200 TL seviyesini aştığında 250 TL ya da daha düşük bir fiyattan alım yapılacaktır. 

 • Son olarak, almak istediğiniz kripto para miktarını belirleyin. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
elektronik sigara istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı